سنگ تورمالین به دلیل داشتن تنوع رنگ و شفافیت عموما مناسب در قدیم با جواهرات دیگر مانند زمرد و یاقوت یا سیترین و دیگر جواهرات اشتباه گرفته می شده. تورمالین مانند کوارتز دارای خاصیت الکتریسیته ساکن میباشد و بر اثر فشار خاصیت جذب و دفع ذرات ریز را دارد.دارای ضریب نوری ۱٫۶۲۴تا۱٫۶۴۴و وزن مخصوص۳٫۶ و سختی ۷ میباشد‌. تورمالین به این اسامی شناخته میشود.      Rubellite_Achroite_Verdelite_chrom tourmaline_indicolite_water melon_Paraiba_cats eye_patticolor برخی تورمالین ها به راحتی قابل تشخیص هستند مانند تورمالین هندوانه‌ای  واتر معلون. که سه رنگ سفید قرمز و سبز در کنار هم هستند.گرانترین این گروه paraiba میباشد که به اسم بلو توپاز هم شناخته میشود و رنگ آبی آسمانی دارد. Rubellite هم گاهی با یاقوت اشتباه گرفته میشوند.takhte1331takhte1385water-melontakhte1456takhte1456 takhte1729takhte1076 top_imagesتصویر تورمالین ها جهت آشنایی شما در زیر آمده است.

5 پاسخ به گروه سنگ Tourmaline
 1. سلام خسته نباشید ممنون از اطلاعات جامع وکاملتان میخواستم بدانم شما نگین یا سنگ هم جهت فروش دارید با تشکر

 2. سلام.
  وب اینانا yasan26.blogfa.com
  بازدید فرمایید.
  ۴۰ عکس سنگهای نیمه قیمتی سال۱۳۹۷٫
  آیا ژیپس الکتریسیته ساکن دارد . یا خیر .
  الکتریسیته ساکن کدام سنگ های قیمتی دارند .

  • سلام جناب یاسن. برخی سنگها هم مانند برخی اجسام دیگر الکتریسیته ساکن دارند .اما این موضوع در تشخیص و قیمت هیچ اهمیتی ندارد. و از علوم من درآوردی برخی میباشد. بیشترین الکتریسیته ساکن در سنگ کهربا میباشد.

 3. با سلام خدمت استاد
  اگر یک سنگ پارایبا یا بلو توپاز با کیفیت عالی و تراش مناسب که برای نگین انگشتر استفاده بشه حدودا چه قیمتی داره و اصلا این سنگ رو میشه تو ایران پیدا کرد ؟ نمونه صنعتی داره؟ اگر داره چگونه نمونه صنعتی رو با اصلش تشخیص بدیم ؟


[بالا]

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *