تشخیص زبرجد

img_20161123_220005IMG_20160328_224744peridite یا سنگ زبرجد از گوهرهای بسیار چشم نواز و زیباست دارای فرمول mgfe2 sio4 میباشد و رنگ خود را از عنصر آهن میگیرد.و مخلوطی از دو رنگ سبز و زرد با نسبتهای مختلف میباشد .هر چند قیمت خیلی گرانی ندارد  امادر صورت داشتن تراش مناسب در ردیف جواهرات پر طرفدار هست. مدل صنعتی ندارد اما گاهی با شیشه سبز رنگ و یا سایر سنگها اشتباه گرفته میشود .البته تشخیص آن به راحتی توسط ابزار گوهرشناسی انجام میگیرد.اما به صورت دیداری میتوان به این نکات اشاره کرد.زبرجد دارای ناخالصی شبیه نیلوفر آبی درون خود است که در هیچ سنگ دیگری وجود ندارد و اگر با ذره بین مناسب داخل سنگ را ببینید متوجه آن میشوید . رنگ آن تقریبا سبز زیتونی هست سایر سنگها معمولا فاقد این رنگ خاص هستند.

3 دیدگاه درباره تشخیص زبرجد

  1. followermax.com گفت:

    تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

  2. موسوی گفت:

    سلام ، ضمن پوزش به دلیل گرفتن وقت گرانبهایتان مستدعی است موارد ذیل را درمورد زبرجد به اطلاع برسانید. ۱- روشهای بهسازی زبرجد. ۲- نحوه تشخیص زبرجد بهسازی شده ؟ با سپاس و آرزوی سلامت و بهروزی برای جنابعالی.

  3. جم زوم گفت:

    جناب موسوی معمولا زبرجد مورد بهسازی قرار نمی‌گیرد. زیرا در کل در ردیف سنگ پاک قرار دارند اما گاهی در موارد خاص هیت میگردد به جهت پاک کردن ناخالصی ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *